HABERLER
  • Üyelik
Siyasi İlimler Türk Derneği - HABERLER

Haberler (10)

Siyasi İlimler Türk Derneği'nden Haberler

Children categories

sitd 2019

SİYASİ İLİMLER TÜRK DERNEĞİ XVII. LİSANSÜSTÜ KONFERANSI 2019

2 Kasım 2019, Bilkent Üniversitesi, Ankara, TÜRKİYE
 SİYASİ İLİMLER TÜRK DERNEĞİ XVII. LİSANSÜSTÜ KONFERANSI

KONFERANS PROGRAMI

9.00-9.15             Kayıt (C-Blok Amfi Önü)

9.15-10.00           Açılış Konuşmaları (C-Blok Amfi)

Prof. Dr. Erinç Yeldan (Bilkent Üniversitesi)

Prof. Dr. A. Füsun Türkmen (Siyasi İlimler Türk Derneği)

Dr. Öğr. Üyesi Berk Esen (Bilkent Üniversitesi)

10.15-12:00         I. Oturum

12.15-13.15         Öğle Yemeği

13.30-14:30         Konferans Ana Konuşması (C-Blok Amfi)

                               Prof. Dr. Ayşe Ayata

“Bir Populist Siyaset Aracı Olarak Toplumsal Cinsiyet Politikası”

14.30-14:45         Çay-Kahve Molası

14:45-16:30         II. Oturum

16:30-16:45         Çay-Kahve Molası

16:45-18:30         III. Oturum

Oturum detayları ekli programdadır.

Ulaşım bilgileri için:

https://w3.bilkent.edu.tr/bilkent/transportation/

Bilkent Üniversitesi

06800 Bilkent/Ankara/TÜRKİYE

ipsa

Due to multiple requests, the Call for Proposals deadline for the 26th IPSA World Congress of Political Science on 25-29 July 2020 in Lisbon, Portugal, has been extended to 24 October 2019.

We hope that this extension will give everyone a new chance to submit a paper or panel proposal. Hundreds of high-quality papers and panels have already been submitted and we would like to thank everyone who has submitted their proposals.

We hope to see you in Lisbon!

Call for Proposals Extended to 24 October 2019

Paper and panel proposals on any political science-related subject are welcome. The 2020 Congress will have a diverse program under the theme New Nationalisms in an Open World.

Please visit wc2020.ipsa.org to submit your proposals. You will also find more information on the Congress, as well as important deadlines and submission guidelines.

Proposal Submissions

Once your proposal is accepted, you will have to register to attend the World Congress.

We invite you to view the Congress Sessions open to proposals.

Submit a Paper or Closed Panel by 24 October 2019

SUBMIT A PAPER 

SUBMIT A PANEL

For more information about the 26th IPSA World Congress, visit wc2020.ipsa.org

For more information about IPSA, visit www.ipsa.org


Dear Officers of National Associations,

We would like to remind you that 10 October 2019 is the Call for Proposals deadline for the 26th IPSA World Congress of Political Science on 25-29 July 2020 in Lisbon, Portugal. We cordially invite your members to submit your paper and panel proposals to share their research. 

By forwarding the following Call for Proposals to your members and sharing the news on your website and social media accounts, your members’ contribution will gain exposure on a global perspective. 

Call for Proposals Deadline: 10 October 2019


 

SİYASİ İLİMLER TÜRK DERNEĞİ

XVI. LİSANSÜSTÜ KONFERANSI 2018

-TEBLİĞ ÇAĞRISI-

 7 Aralık 2018

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep

 Siyasi İlimler Türk Derneği (SİTD), 2018 yılı toplantısını Hasan Kalyoncu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirecektir. 2003 ve 2004 yıllarında İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi, 2006 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi, 2007 yılında Erciyes Üniversitesi, 2008 ve 2009 yıllarında İstanbul Bilgi Üniversitesi,  2010 ve 2011 yıllarında Okan Üniversitesi, 2012 ve 2013 yıllarında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, 2014 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, 2015 yılında Uludağ Üniversitesi, 2016 yılında Çukurova Üniversitesi ve 2017 yılında Adnan Menderes Üniversitesi’nde düzenlenen konferanslarda olduğu gibi, bu yıl da amaç genç akademisyen adaylarının bir araya gelerek fikir ve ürünlerini tartışabilecekleri bir ortamın yaratılmasıdır. 

sitd2018 kitapSiyasi İlimler Türk Derneği olarak Hasan Kalyoncu Üniversitesi ev sahipliğinde 7 Aralık 2018'de Gaziantep'de gerçekleştireceğimiz XVI. Lisansüstü Konferansı'nın SUNUM ÖZETLERİ kitabına buradan ulaşabilirsiniz... 

Sunum Özetlerine ilişkin herhangi bir bilgilendirmeye ihtiyaç duyduğunuzda lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adreslerinden bizlere ulaşınız.

SİYASİ İLİMLER TÜRK DERNEĞİ Lisansüstü Konferansları Serisi XVI- 2018 SUNUM ÖZETLERİ

sitd 2018Siyasi İlimler Türk Derneği olarak Hasan Kalyoncu Üniversitesi evsahipliğinde 7 Aralık 2018'de Gaziantep'de gerçekleştireceğimiz XVI. Lisansüstü Konferansı'nın programına buradan ulaşabilirsiniz...

Programa ilişkin herhangi bir bilgilendirmeye ihtiyaç duyduğunuzda lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adreslerinden bizlere ulaşınız.


İyi dileklerimizle...

Siyasi İlimler Türk Derneği

 


SİTD Lisansüstü Konferansı Programı Hakkında....

Değerli katılımcılarımız,

Hakem süreçleri tamamlanmasından sonra başvuru ve kabul sayısı dikkate alınarak nihai programın hazırlanmasına ilişkin çalışmalarımız sürmektedir. Sunum programını 30 Kasım tarihinde kesinleştirmiş olacağız. Gösterdiğiniz ilgi ve hoşgörünüz için teşekkür ederiz. 

Saygılarımızla,


Siyasi İlimler Türk Derneği

SİTD 2018 Konferans Düzenleme Komitesi

 


Lisansüstü Konferansı'mıza Gönderilen Bildiriler ve Hakem Değerlendirmeleri Hakkında...

Değerli katılımcılar,

XVI. SİTD Lisansüstü Konferansı’na gönderilen bildiri önerileriyle ilgili hakem değerlendirmesi tamamlananlarla ilgili başvuru sonucu bilgileri eposta adreslerine gönderilmeye başlanmıştır.

Hakem raporlarının ulaşmasına göre en geç 18 Kasım 2018’de sonuçların açıklanması tamamlanacaktır.

Konferansımıza gösterdiğiniz ilgiye içtenlikle teşekkür ederiz.


Siyasi İlimler Türk Derneği

SİTD 2018 Konferans Düzenleme Komitesi

SİTD XVI. Lisansüstü Konferansı başvuruları 7 Kasım 2018 tarihine uzatılmıştır...

Siyasi İlimler Türk Derneği (SİTD), 2018 yılı toplantısını 7 Aralık 2018 tarihinde Hasan Kalyoncu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirecektir. Konferans yüksek lisans ve doktora öğrencilerine açıktır.

Konferansın dili Türkçe’dir. Katılım ücreti istenmemektedir. Konferansa katılmak isteyen adayların başvuru formunu doldurarak Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine eposta ile göndermeleri gerekmektedir. Konferans başvuruları 7 Kasım 2018 tarihine kadar yapılabilecektir.

Başvuru sonuçları 15 Kasım 2018 tarihinde ilan edilecektir. Konferans öncesi ayrıca tam metin istenmeyecek, katılımcıların konferansta sözlü sunum yapmaları yeterli olacaktır.

Bildiri çağırısıyla ilgili diğer bilgileri de içeren başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

SİTD XVI. Lisansüstü Konferansı Son Başvuru Tarihi 30 Ekim 2018

Siyasi İlimler Türk Derneği (SİTD), 2018 yılı toplantısını 7 Aralık 2018 tarihinde Hasan Kalyoncu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirecektir. Konferans yüksek lisans ve doktora öğrencilerine açıktır. Konferansın dili Türkçe’dir. Katılım ücreti istenmemektedir. Konferansa katılmak isteyen adayların başvuru formunu doldurarak Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine eposta ile göndermeleri gerekmektedir. Başvuru sonuçları 15 Kasım 2018 tarihinde ilan edilecektir. Konferans öncesi ayrıca tam metin istenmeyecek, katılımcıların konferansta sözlü sunum yapmaları yeterli olacaktır.

Bildiri çağırısıyla ilgili diğer bilgileri de içeren başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Prof. Dr. Ahmet Haluk Ülman'ı Kaybettik

Siyaset biliminin değerli hocalarından Prof. Dr. Ahmet Haluk Ülman 23 Mart 2018'de vefat etmiştir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde eğitimini tamamlayan ve 1971 yılına kadar öğretim üyesi olan Prof. Ülman, 1981-1995 yılları arasında Marmara Üniversitesi'nde, 1996 sonrası Yeditepe Üniversitesi'nde görev yapmıştır. Ayrıca 1973-1980 yılları arasında milletvekilliği yapmıştır. Prof. Ülman'ın Türk dış politikası ve uluslararası tarih konularında çok sayıda eseri bulunmaktadır. Siyasi İlimler Türk Derneği olarak hocamıza rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.

S5 Box

Üye Giriş

Hoş Geldiniz...

Yine Bekleriz...

ÜYELİK